Archive for February, 2009

Audemars Piguet – Tradition Perpetual Calendar Minute Repeater

 

Audemars Piguet - Tradition Perpetual Calendar Minute Repeater

 

Audemars Piguet elegancia 18k fehér arany vagy platina 39mm átmérőjű tokba szerelve. A meghajtásért és perc ütés funkcióért az AP 2855 típusjelű bonyolult kézi húzós manufaktúra szerkezet felel. A percütés mellett még teljes örök naptár modul és hold fázis kijelző is megtalálható, a naptár szökőév kijelzéssel is rendelkezik. A szerkezet 29 köves, járástartaléka 30 óra. A világos szürke árnyalatú szatinált számlapon az applikált indexek és a nagy mutatók 18k rozé aranyból készülnek.

 

SIHH 2009 – Officine Panerai – Radiomir Egiziano

 

SIHH 2009 - Officine Panerai Radiomir Egiziano

 

Limitált kiadás: 300 darab

PAM00341

A bemutatásra kerülő új Panerai kollekciók közül a legendás Radiomir sem maradhat ki természetesen. Az Egiziano névre keresztelt modell a P2002 típusjelű kézi felhúzású szerkezetet kapja, melynek járástartaléka 8 nap. A titán tok mérete több mint tekintélyes, 60mm ! A vízállóság 100 méterig szavatolt.

 

SIHH 2009 – Officine Panerai – Luminor 1950 GMT Power Reserve

 

0fficine Panerai Luminor 1950 GMT Power Reserve

 

PAM00320

Az Luminor modell család elegáns kollekciója is új modellekkel köszönti a 2009-es évet. A GMT és járástartalék kijelző modullal szerelt modell a P90001 típusjelű 29 köves automata szerkezetet kapja, 3 napos járástartalékkal. A szatinált nemes acél tok átmérője 44mm, vízállósága 300 méter. Érdekessége hogy a járástartalék kijelzés a hátlapon keresztül olvasható le. 

 

SIHH 2009 – Officine Panerai – Luminor 1950 Titanium

 

Officine Panerai Luminor 1950 Titanium

 

Az Officine Panerai idén is a Basel 2009 helyett az évek óta megszokott SIHH nevű nagyszabású nemzetközi bemutató kiállításon szerepelteti új modelljeit. A PAM00305 referencia számot viselő új Luminor 1950 Titanium modell meghajtását a P9000 típusjelű automata 28 köves szerkezet biztosítja, melynek járástartaléka 3 nap. A 47mm átmérővel rendelkező tok mint azt a modell neve is mutatja titánból készül, így biztosítva kis súlyt az igen robosztus órának, mely 4mm vastag csillanásmentes réteggel bevont zafír üveget kap. Az óra vízállósága 300 méter.

 

Blancpain – Fifty Fathoms Ocean Blue

 

Blancpain Fifty Fathoms Ocean Blue

 

Limitált kiadás: 50 darab

A hóval együtt már szállingóznak a friss bejelntések hírei is az idei Basel és SIHH kiállításokra. A Blancpain a Fifty Fathoms kollekció nagy sikerére építve limitációkkal is operál, mely biztos sikert jelent mindig egy patináns márka égisze alatt. Az igen korlátozott 50 darabos széria 18k fehér arany tokot kap 45mm x 15.4mm méretben, 300 méteres vízállósággal. A meghajtást automata Blancpain 1315 jelű szerkezet biztosítja figyelemreméltó 120 órás járástartalékkal. A szíj vitorla vászonból készül, 18k fehér arany csattal szerelve.

 

 

Blancpain Fifty Fathoms Ocean Blue

 

 

 

Roger Dubuis – Skeleton Double Tourbillon Excalibur

 

Roger Dubuis Skeleton Double Tourbillon Excalibur

 

Amennyiben meg kellene nevezni egy modellt a Roger Dubuis márka rövid de annál legendásabb működésének kivétel nélkül remekművei közül, akkor az a Double Tourbillon Excalibur modell lenne minden bizonnyal. Ahogy azt már megszokhattuk tőlük, illetve helyesebben mondva Carlos Diaz elnök fékezhetetlenül szárnyaló elméjétől, soha nincs megállás a technológiai lehetőségek határát állandóan suroló megoldások fejlesztésében. Ennek köszönhetően született meg a híres Double Tourbillon Excalibur high-tech szkelettált változata, mely minden rajongó és az amúgy órákkal kapcsolatban teljesen érzéketlen szemlélődő számára egyaránt nyújt lebilincselő látványt. A dupla Tourbillon finom járását és azok kapcsolatát a szerkezet egészével személy szerint órákon át tudnám figyelni és tanulmányozni.

Mivel valószínüleg csak nagyon keveseknek adatik meg hogy élőben és kézben tartva figyelhessék meg a szerkezet szépségét, így kárpótlásul szolgáljon az alábbi kép.

 

Roger Dubuis Skeleton Double Tourbillon Excalibur

 

 

Ralph Lauren

 

Ralph Lauren Fine Watchmaking by Richemont

 

A Ralph Lauren órákról talán könnyen gondolná minden szakavatatlan szemlélő, hogy stílusos szépségük és minőségi gyártásuk ellenére azért mégis csak egy divat márka nevét viselik, és csak a név miatt felülárazottak. A valóság azonban az hogy a szerkezetek tekintetében is már magasra lett emelve a mérce, ugyanis Jaeger-LeCoultre és IWC bázisokra építkeznek. Ezt tudva már teljesen másképpen kapcsolhatjuk össze a külsőleg látható minőséget az ismert belső értékekkel, és igen komoly időmérőkről beszélgethetünk tovább. Azt még tegyük hozzá gyorsan a fentiekhez, hogy mindez köszönhető az említett márkákat összefogó és közös tulajdonosként birtokló Richemont üzleti birodalomnak, mely a luxus cikkek piacának  meghatározó piaci szereplője.

Stirrup kollekció
A két első képen látható modellben RL750 típusjelű Jaeger-LeCoultre szerkezeti alapokra épített szerkezet adja a meghajtást, melynek 18k rozé és fehér arany tokja 30 méteres víz(csepp)állósággal rendelkezik.

 

Ralph Lauren Fine Watchmaking by Richemont

 

Sporting kollekció

 

A Sporting modellek RL98295 típusú szerkezete az IWC kézi felhúzós mechanikájának alapjaira építkezik. A nemes acélból megmunkált tok 42mm átmérőjével már az átlagos nagyságú férfi órák közé tartozik. A zafír üveggel ellátott tok vízállósága 50 méter. A kollekció más modelljeiben Jaeger szerkezet is található.

 

 

 Classic Slim kollekció

 

 

A klasszikus elegancia stílus jegyei jellemzik a kollekció modelljeit, melyhez a Piaget szerkezetei szolgáltatnak kiváló mechanikai alapokat. A 18k rozé arany 42mm x 5mm méretű tok ad otthont az RL430 típusjellel ellátott kézi húzású szerkezetnek.

 

Jaeger LeCoultre – Master Compressor Diving Alarm Navy SEALS

 

Jaeger LeCoultre Master Compressor Diving Alarm Navy SEALS

 

Limitált kiadás: 1500 darab

A Jaeger LeCoultre 2008-ban bemutatott robosztus búvár óra kollekciójának egy különleges és limitált darabszámban készülő példánya a riasztási funkcióval is ellátott Navy SEALS modell. A 44mm átmérőjű tok 5-ös erősségű titánból készül, külső rámája kerámia, vízállósága 300 méter. A meghajtást automata JLC 956 típsujelű 23 köves szerkezet biztosítja, mely 268 komponensből áll össze, járástartaléka 45 óra.

 

 

Cartier – Rotonde Monopusher Chronograph Tourbillon

 

Cartier Rotonde Monopusher Chronograph Tourbillon

 

Az órakészítés történetében először a Cartier 9431 szerkezete tartalmazott együtt 2 olyan komplikációs modult, melyek önmagukban is komoly kihívást jelentenek egy szerkezet készítésénél. A 2005-ben a Cartier részére a Renaud & Papi által készített szerkezet együtt tartalmazott egy Tourbillon-t és egy 1 nyomógombos (monopusher) kronográfot. Nos ugyanez a zseniális szerkezet ketyeg a képen látható modellben is, melynek művészien összetett szerkezetét a zafír üveg hátlapon át megcsodálhatja a szerencsés szemlélő aki a közelébe jut.

 

Harry Winston – Histoire de Tourbillon 1

 

Harry Winston Histoire de Tourbillon 1

 

Limitált kiadás: 20 darab

Harry Winston órákról csak a legnagyobb tisztelettel lehet írni. Amit létrehoznak az maga a mikro mechanikai tökéletesség, nincs kétség. Az itt látható csoda 48mm átmérőjű 18k arany – Zalium (Harry Winston szabadalom – aluminium és cirkónia ötvözet) összetételű tokjában kézi húzású szerkezet működik dupla Tourbillion egységgel, 48 órás járástartalékkal. A részletes műszaki adatok helyett inkább ajánlom a gyönyörködést a képekben.

  

Harry Winston Histoire de Tourbillon 1

 

Harry Winston Histoire de Tourbillon 1

 

 

Omega – Speedmaster Apollo 11 – 40th Anniversary Chronograph

 

Omega Speedmaster Apollo 11 “40th Anniversary” Chronograph

 

Limitált kiadás:  7.969 darab

Mikor 1969 július 20-án Neil Armstrong és Buzz Aldrin személyében először lépett ember a Holdra az ismert történelemben, az óravilág számára is legenda született. Buzz Aldrin a csuklóján viselte az Omega Speedmaster óráját. Érdekességként még hozzátartozik az esemény történetéhez, hogy a holdra szálló modul elektronikus időmérő szerkezete hibásan működött, ezért Neil Armstrong a saját Omega óráját hagyta a leszálló modulban mint másodlagos idő ellenörző szerkezet. Az eseménynek immáron 40 éve, így a kerek évfordulót megünnepelendő az Omega méltó emléket állítva jelentette meg jubileumi limitált Speedmaster modelljét.
A jubileumi modell már a jelenleg használt, szabadalmaztatott Omega csavar és stift rendszerével ellátott fém szíjat kapta az eredeti helyett. A kis másodperc gyűjtő számlap helyén annak az érmének a kicsinyített mása díszeleg, melynek eredetijét az Apollo program 11. küldetésének sikeres végrehajtására adtak ki. A számlapot zafír üveg helyett ugyanaz a speciális Hesalite nevű törhetetlen akril kristály védi, mely az eredeti Holdon viselt órákban is volt. A Hesalite anyagot kifejezetten az űrkutatás számára fejlesztették, tökéletes törhetetlensége miatt a legkülönb extrém környezeti viszonyokban való felhasználásra alkalmas.

A jubileumi Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11 “40th Anniversary elnevezésű limitált kiadásban készült időmérő fekete dísz dobozban kerül a tulajdonosához, mely tartalmaz egy az óra 42mm átmérőjű tokjával megegyező méretű ezüst érmét is. Az érmét gravírozás díszíti melynek egyik oldalán az "APOLLO 11, 40th ANNIVERARY" míg másik oldalán a "THE EAGLE HAS LANDED”; “LAUNCHED JULY 16 1969”; “LANDED JULY 20, 1969”; and “RETURNED, JULY 24, 1969" szöveg található az Omega név és logo mellett.

 

Villemont – pénzügyi válság

 

Villemont

 

A globális pénzügyi válság a kereskedelem minden területére begyűrűzött, melyből az óraipar sem maradhat ki. Sajnos ennek következményeként a kevésbé tőkeerős kis manufaktúrák nagyon nehéz helyzetbe kerülhetnek, a visszafogott kereslet miatt többen csődbe is mehetnek. A csak néhány éves Villemont márka az elsők közé tartozik ebben a szomorú sorban, hiába a nagyszerű időmérőkből álló kis különleges kollekció, mely normális esetben szépen eltartaná a 14 emberrel működő céget. A tavalyi értékesítés mindössze 311 darabra korlátozódott, ami fiatal márka lévén még nem feltétlenül lenne baj, azonban a megcsappant finanszírozási lehetőségek miatt a fenntartás lehetetlenné vált. Nagyon sajnálom ezt az igazán különleges márkát.