Archive for March, 2009

TW Steel – CEO Collection

 

TW Steel CEO Collection

The Collection ExtraOrdinary

Ezen a néven mutatja be idei új kollekcióját a fiatal Holland márka mely hazánkban is képviselteti magát és népszerűségét az XXL méretű tokjainak köszönheti. A korábbi Canteen kollekció megújulásáról beszélhetünk tulajdonképpen, mely új számlapokat, vastagabb kristály üveget, eredeti Olasz varrott bőr szíjakat és új rozé arany és fekete PVD bevonatolt tokokat kapott. A meghajtást továbbra is Miyota quartz szerkezetek biztosítják. A tokok 32mm és 52mm méretben készülnek, így már látszik hogy gondoltak a hölgyekre is a korábbiakkal ellentétben.

 

TW Steel CEO Collection

 

TW Steel CEO Collection

 

TW Steel CEO Collection

 

Zodiac – Racer Titanium Chronograph

 

Zodiac Racer Titanium Chronograph

Nicsak egy újabb titán versenyző. Minden szegmens beszállt és kialakul a titánok harca az idei Basel kiállításon ha ez így megy tovább. Azoknak akik elérhető árban keresnek kiváló és egyedi megjelenésű időmérőt maguknak, én mindig elsők között említem a Zodiac modelljeit. Az elmúlt 1 évben ráadásul elkezdtek a tradícionális modelljeik mellé egyre komolyabb elrugaszkodott stílusú modelleket is készíteni, elég csak a ZMX modelleket említeni. A Racer Titanium modell nem meghökkentő de mégis kirívó a stílusával és így válik egyben egyedivé is. Szokás szerint kiváló és aprólékos munka a Zodiac-tól mely ebben az árszegmensben szinte szokatlan,  ráadásul sokszor jóval nevesebb és felkapottab márkákról nem lehet elmondani ugyanezt. A 46mm átmérőjű titán tokba Ronda STARTECH quartz szerkezet került beépítésre, az üvegezés zafír kristály, a kiváló minőségű jelzett kaucsuk szíj ugyancsak jelzett titán zárral ellátva, a vízállóság 100 méterig garantált.

Komolyan gondoljunk csak bele, hogy mindezt 475$ ajánlott kiskereskedelmi áron kínálják ! Nagy kár hogy pont ilyen elérhető árú és kiváló márka nem tudja itthon megvetni a lábát. Ettől viszont marad egyedi azon keveseknek akik birtokolják.

 

Hamilton – Khaki Base Collection

 

Hamilton Khaki Base Collection

 

A korábbi cikkekben bemutatott márkák modelljei alapján úgy látszik, hogy idén a titán mint felhasznált anyag újból előtérbe került a gyártóknál. A Hamilton is beállt a sorba és elkészítette saját elgondolását. A Base névre keresztelt kollekció tagjainak robosztus 50mm átmérőjű tok jutott melyet fekete és bronz variációkban PVD bevonatolt titánból készítenek. Az üvegezés zafír kristály, a vízállóság 100 méteres mélységig garantált. A meghajtásról az elnyűhetetlen automata ETA 7750 szerkezet gondoskodik, mely a Hamiltontól mondhatni már megszokott módon fordítva került beépítésre, így a dátum kijelzés a bal oldalon helyezkedik el a koronával együtt. Érdekesség azonban a szerkezet kronográf funkcióinak működtetése, mely a forgatható külső rámán keresztül történik. A Base kollekció egyszerűbb darabjai melyek csak idő kijelzés funkcióval rendelkeznek, az ETA 2824 automata szerkezetet kapták meghajtásnak, a felhasznált anyagok és a tok méret tekintetében azonban megegyeznek a chrono verziókkal.

Ajánlott kiskereskedelmi ár: chrono modell – 1.945$ , egyszerű modell – 1.195$

 

Hamilton Khaki Base Collection

 

 

Volna – Typhoon Siberia SHCI

 

Volna: Titanium Grade 5 Expertise

 

Limitált kiadás: 125 darab

A Volna márka Svájcban élő Orosz tulajdonosai mikor újra életre keltették a hadsereg egykoron megbecsült és nagyra tartott speciális márkáját, az új modellek megalkotására láthatóan nem sajnálták a pénzt. A tavaly bemutatott első modell család letisztultságával, egyedi stílusával és luxus színvonalú kivitelezésével egyből felhívta magára a figyelmet. A jól sikerült receptet alkalmazva jelentkeznek ismét egy újdonsággal, a Typhoon Siberia Titanium G5 modellel, mely ahogy neve is elárulja, a különleges 5-ös keménységű titánból készül. A luxus órák szegmensében nagy a verseny manapság az anyagfelhasználás terén, a márkák egymásra licitálva próbálnak minél különlegesebb és ritkább anyagok felhasználásával egyediségre törekedni, mikor csak a szerkezettel magával nem tudnak versenybe szállni. A Volna a tok, a külső ráma, a korona és a nyomógombok mindegyikét az említett nehezen megmunkálható de annál nagyobb keménységet és kis súlyt biztosító Grade5 titánból készítette az új modellhez ami már önmagában elismerést érdemel.
A meghajtást automata VM-94-01 Volna szerkezet biztosítja mely a jól bevált ETA 7750 alapokon nyugszik. A különleges kialakítású korona zár a számlapon kapott egy visszaellenörző kijelzést a tökéletes záródás érdekében a 300 méteres vízállósághoz. A matt fekete árnyalatú tok 46.5mm átmérőjű, zafír üvege 2.5mm vastagságú és csillanásmentes réteggel bevonatolt mindkét oldalán.

 

Eberhard – Extra-Fort Edition Vitree Chronograph

 

Eberhard Extra-Fort Edition Vitree Chronograph

 

Igazi klasszikus méretű férfi óra a 39mm nemes acél tok átmérőjével. Két oldalán zafír üveggel szerelve, a számlap oldalon csillanásmentes réteggel bevonva. A meghajtásról automata ETA 7750 szerkezet gondoskodik bi-compax verzióban. A számlap készül fehér, fekete, "sport" fekete (matt) és csokoládé barna verziókban, aplikált indexekkel.

 

Eberhard Extra-Fort Edition Vitree Chronograph

 

 

Hanhart – Primus All Black Chronograph

 

Hanhart Primus All Black Chronograph

 

Egy legendás modell 1938-ból, a ‘Caliber 40′ Aviator Chronograph született újjá a Hanhartnál egy fantasztikus replika formájában melyet Primus névre kereszteltek. A 44mm átmérőjű tok fekete PVD bevonatot és mindkét oldalán zafír üveget kapott, vízállósága 100 méter. A meghajtást automata HAN38 típusjelű szerkezet biztosítja 42 órás járástartalékkal.

 

Hanhart Primus All Black Chronograph

 

 

Technomarine – Black Watch Chronograph kollekció

 

Technomarine Black Watch Chronograph Collection

 

A Technomarine eltérve eddigi stílusától egy merőben új tok és számlap designra építve alkotta meg új modelljeit. A tengeralattjárók formavilága által inspirált ergonómikus tok speciális korona védelmet kapott, mely ugyan nem újdonság a márkánál, de stílusában ez is megújult. A külső ráma rögzítése 4 csavarral van megoldva, így biztosítva a 200 méteres vízállóságot a toknak ezen pontján. A fekete PVD bevonatolt tok a maga 53mm!! átmérőjével már szinte egy csuklón hordott önvédelmi fegyver kategóriájába tartozik. A meghajtás típusa választható mely egyrészt lehet automata ETA 7750 típusú szerkezet csak fekete számlappal és bal oldali koronával, illetve lehet quartz ETA 251.272 típusjelű szerkezet kék és fekete számlap variációkban, jobb oldalra elhelyezett koronával.

 

Technomarine Black Watch Chronograph Collection

 

 

Nubeo – Black Mamba

 Nubeo Black Mamba

A Nubeo márka Kobe Bryant személyében találta meg a tökéletes reklám idolt új kreációjához, a Black Mamba modellhez. Érdekes és egyben provokatív modell név egy órának, mely a Világ legerősebb mérgű és egyben legagresszívabb kígyójáról kapta a nevét. Az alkalmazott anyagok által elért kiemelkedő ellenálló képességet nem feltétlenül egy félelmetes hírű kígyóval lehetne csak szemléltetni, de ez már legyen csak az én külön véleményem. A cél marketing szempontból az volt, hogy a kiemelkedő sport teljesítményt összehozzák a technikailag magas színvonalon megvalósított luxus óra gyártással. A tervből megvalósult modell igazi műremek lett a maga nemében, mely ötvözi a legmagasabb színtű technológiát a modern anyagfelhasználással és megmunkálási eljárásokkal. A 131 darab komponensből összeállított Black Mamba modell kerámia, 5-ös keménységű titán, DLC bevonat és kaucsuk felhasználásával éri el kiemelkedő ellenálló képességét. Ennek köszönhetően ez a luxus óra a mindennapi használat okozta igénybevétel mellett is sértetlen tud maradni.

 

Nubeo Black Mamba

 

Nubeo Black Mamba

 

 

 

Nubeo Black Mamba

MB&F – Horological Machine No. 1

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

Limitált kiadás: 10 – 10 darab HM1 Black és HM1 RS

Az MB&F azaz Maximilian Busser & Friends nevű különleges vállalkozásról (ha szabad így nevezni) már egy korábbi cikkben említést tettem a HM3 típusjelű műremek kapcsán, így az alkotókra most részletesen nem térnék ki. A most bemutatott 2 új modell tulajdonképpen annak az első meghökkentő és egyben fantasztikus modellnek 1-1 ultra limitált és egyedi kiadása, mely első gyümölcse volt az MB&F alkotói mester közösségnek. A HM1 bemutatása azonnali és áttörő siker volt a szakmában és a rajongók körében egyaránt a maga egyedi kialakításával és hihetetlen magas szintű minőséget elérő kidolgozottságával. Akik kicsit is ismerték a névadót és az alkotó társakat már a márka debütálása előtt is, azok méltán várhattak valami egészen különlegeset az első nem hivatalos hírek kiszivárgása után akkoriban.

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

Nézzük azonban most a limitált modellek főbb műszaki paramétereit, kezdve a HM1 szerkezettel mely egy automata 81 köves, közép Tourbillion-os, 2 egymás mellett elhelyezett számlap kijelzésének meghajtást biztosító mechanika  7 napos járástartalékkal. Az komoly mennyiségű járástartalék felhalmozása összesen 4 rugóházban valósul meg. A szerkezet technikailag megegyezik az első modellel, csak a megmunkálása lett egyedibb. A tok az egyik modell esetében 18k fehér arany fekete PVD bevonattal míg a másiknál 18k vörös arany. A szerkezet felhúzó rotorja 22k aranyból készült és a fekete modellnél acél kék színt kapott csakúgy mint a mutatók is a tökéletes kontraszt harmónia érdekében. A két számlap felett zafír hidak közepén lettek kialakítva a kis indikációs tárcsák, melyeket a nagyobb külső íven egy réteggel alább fekete aplikált index egészít ki. Az óra tok mérete 41mm x 64mm x 14mm 

Gyönyörködjünk !

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

MB&F Horological Machine No. 1

 

 

Romain Jerome – Titanic-DNA T-Oxy III Chronograph Tourbillon

 

Romain Jerome Titanic-DNA T-Oxy III Chronograph Tourbillon

 

Limitált kiadás: 9 darab

Az A la Grande egyszerű funkcionalitásának tökéletes ellentéte ez a high-tech Tourbillon szerkezettel szerelt Titanic DNA csoda, mely összetett bonyolultságának köszönhetően már csak ultra limitált darabszámban készül. A konzervált rozsdás rámán kívül az 53mm átmérőjű tok 18k rozé arany és titán felhasználásával készül, üvegezése csillanásmentes réteggel bevont zafír, vízállósága 50 méter. A meghajtást a BNB Concept által a Romain Jerome megrendelésére készített 1450RJ típusjelű kézi felhúzós 33 köves Tourbillion szerkezet biztosítja, 21.600 óránkénti féllengésszámmal és 120 órás járástartalékkal. A Tourbillion komplikáció mellett még egy kronográf modul is helyet kapott.

 

 

Romain Jerome – Titanic DNA – A la Grande

 

Romain Jerome Titanic DNA - A la Grande

 

Limitált kiadás: 2012 darab

A Romain Jerome háza táján folytatódik a méreg drága rozsda konzerválás limitált példányszámban. Az elsüllyedt Titanic hajó fedélzeti vas elemeiből kicsípett apró acél darabok felhasználásával híressé vált márka, a már jól bevált receptet alkalmazva és egyre jobban tökéletesítve a rozsdás felületek konzerválását, alkotja meg különleges időmérőit. Az A la Grande névre keresztelt modell külső rámája és jellegzetes belső X alakú kereszt motívuma most még tökéletesebb és eredetibb rozsdás felülettel kápráztatja el a márka rajongóit. Az impozáns 50mm átmérőjű modell minden stílusjegyében hordozza a már korábban bemutatott modellek jellegzetességeit. A meghajtást automata Concepto C22RJ51 szerkezet biztosítja, melyet a Jaquet készít a RJ részére. A szerkezet funkcionalítása teljesen az alapokra korlátozódik, meghagyva fő látvány elemnek a tökéletesen konzervált rozsda felületeket melyek a Titanic emlékét hordozzák tovább egy-egy csuklón.

 

Favre-Leuba – FL-401 az új manufaktúra szerkezet

 

Favre-Leuba New Manufacture Caliber

 

A Favre-Leuba felhozatalt zárja a technológiailag legfontosabb hír, mely egy saját manufaktúra szerkezet bejelentéséről szól.

A Favre-Leuba óraipari innovációi meghatározóak voltak már a múlt század közepén is, amit mi sem bizonyít jobban minthogy megemlítjük például az 1950-ben megjelent Twin-power, azaz 2 rugóházas szerkezetet, vagy az 1962-es Bivouac mechanikus magasságmérő modullal szerelt modellt, az 1966-os Bathy mechanikus mélységmérő modullal szerelt modellt és a teljesség igénye nélkül az 1967-es Sea Raider-t melynek szerkezete már nagy ferkvenciás lengésszámmal működött. Az FL-401 típusjelű szerkezet 5 Hertz-en azaz 36.000 féllengésszámmal működik, dupla rugóházból merítve az energiát amely 8 napra elegendő tartalékot biztosít. A szerkezet 26 köves és kézi felhúzós.

 

Favre-Leuba – A.Schild Limited Edition

 

Favre-Leuba A.Schild Limited Edition

 

Limitált kiadás: 101 darab

Természetes hogy minden patináns gyártó kötelezően bemutat legalább egy limitált darabszámban készülő modellt a Basel kiállításon, így a Favre-Leuba sem maradhat ki a sorból. A 42mm átmérőjű nemes acél tok eredeti 1967-es 21 köves szerkezetet rejt, melynek óránkénti féllengésszáma 36.000, járástartaléka 42 óra. A szerkezetet mint a képen is látszik, már a jelen kor technikai lehetőségeit kihasználva varázsolták újjá. A több rétegű számlapot UV védelemmel látták el, az indexek 18k fehér aranyból készülnek, alsó rétegét pedig félig átlátszóvá tették, hogy a szerkezet működése innen is látszódjon diszkréten, meghagyva azonban fő látvány elemnek a számlap letisztult stílusát.

 

Favre-Leuba A.Schild Limited Edition

 

 

Favre-Leuba – Angelus Chrono Datoluxe

 

Favre-Leuba Angelus Chrono Datoluxe

 

A Favre-Leuba elegáns modell családjába tartozó Angelus Chrono Datoluxe modell már nem annyira brutális méretekkel rendelkezik mint Bathy testvére. A 18k fehér aranyból készülő tok átmérője 41mm mely így a klasszikus férfi óra méretekhez igazodik, üvegezése zafír, vízállósága 30 méter. A meghajtást kézi felhúzós NOS 252 típusú szerkezet biztosítja, melynek alapjait egy Angelus ebauche (jelöletlen) 1948-as szerkezet adta. Az óránkénti 18.000 féllengésszámmal működő szerkezet 48 órás járástartalékot biztosít, oszlopkerekes kronográf,  holdfázis és nagy dátum komplikációs modulokkal építve.

 

Favre-Leuba – Bathy Chronograph Triple Timezone

 

Favre-Leuba Bathy Chronograph Triple Timezone

 

Az átlag közönség köreiben kevésbé ismert de annál zseniálisabb és egyedi stílusú órákat készítő Favre-Leuba is új modellekkel mutatkozik be az idei Basel kiállításon. Ezek közül az egyik a sportos stílusban készülő Bathy Chronograph Triple Timezone modell. A 46mm átmérőjű és 18mm vastag tok 2-es keménységű titánból készül, zafír üveggel szerelt természetesen és 100 méterig garantál vízállóságot. A meghajtást automata FL 304 szerkezet adja, melyet az ETA 7750 klasszikus szerkezetének alapjaira építettek és alakítottak át a GMT modullal.

 

 

Hermes – Arceau Moonphase Retrograde

 

Hermes Arceau Moonphase Retrograde

 

Limitált kiadás: 24 darab

A Hermes 43.5mm átmérőjű 18k arany tokba ültetett Arceau modellje már első pillantásra is csodálatos alkotásnak tűnik, melyet méginkább kihangsúlyoz a szokványostól eltérő viseleti mód kialakítása. Mindezeket tetézi az, hogy mindössze 24 darab fog előfordulni belőle a világon. A meghajtást automata Vaucher H1929 típusjelű 32 köves szerkezet biztosítja, 55 órás járástartalékkal. A szerkezet holdfázis és retrograde dátum modullal szerelt.

 

 

Hermes Arceau Moonphase Retrograde

 

 

Hamilton – Seaview kollekció

 

Hamilton Seaview Collection

Automatic Chronograph

Tok 18k rozé arany bevonattal 44mm átmérővel, zafír üveggel és 100 méteres vízállósággal. A meghajtást automata ETA 7753 szerkezet biztosítja.

Kiskereskedelmi ára: 1.295 €

 

 

Hamilton Seaview Collection

GMT

Nemes acél tok 42mm átmérővel és feket PVD bevonattal, zafír üveggel és 100 méteres vízállósággal. A meghajtást automata ETA 2893-3 szerkezet biztosítja.

Kiskereskedelmi ára: 745 €

 

 

Hamilton Seaview Collection

Diver Automatic

Impozáns 46mm átmérőjű nemes acél tok, fekete PVD bevonatolt külső ráma, zafír üveggel és 300 méteres vízállósággal. A meghajtást automata ETA 2824-2 szerkezet biztosítja.

Kiskereskedelmi ára: 645 €

 

 

Swiss Army – Dive Master 500 Mecha

 

Swiss Army - Dive Master 500 Mecha

 

Nemes acél tok "feket jég" fantázia nevű PVD bevonattal (ami a kép alapján nagyon jól nézhet ki), 43mm átmérővel, csillanásmentes zafír üveggel és 500 méteres vízállósággal. A meghajtást automata ETA 2892-A2 szerkezet biztosítja.

 

Marvin – Codesa Chronograph

 

Marvin Codesa Chronograph

A Marvin név az elmúlt néhány évben kezd ismét egyre jobban csengeni, köszönhetően elérhető árú és kiváló minőségű modelljeinek, melyek nagyon ügyesen ötvözik a klasszikus stílus jegyeket a modern elemekkel. A Codesa modell jelenlegi kiadása az 50mm x 38mm méretű nemes acél tokjára rozé arany PVD bevonatot kapott, melyet oldalt gyémánt berakások is díszítenek. Az egyedi számlapon egy tárcsa jelzi az eltelt órákat, az alsó kis gyüjtő a másodperceket, míg a felső a perceket. A meghajtásról svájci Ronda quartz szerkezet gondoskodik.

 

Luminox – SR-71 Limited Edition II Chronograph

 

Luminox SR-71 Limited Edition II Chronograph

 

Limitált kiadás: 500 darab

Ez az ETA 7750 automata szerkezettel szerelt SR-71 modell már második szériáját éli a Luminoxnál. A limitált modell karbon szálas számlapot és teljes fekete PVD bevonatot kapott nemes acél tokjára és szíjára. A vízállóság 100 méterig biztosított.