Archive for July, 2009

Franc Vila – Fva15 Column Regulator Automatic

 Franc Vila Fva15 Column Regulator Automatic

Limitált kiadás: 88 darab

Franc Vila a tőle megszokott módon és talán bátran hasonlítva Richard Mille alkotásaihoz, a legmagasabb elérhető technikai színvonalon valósítja meg rendhagyó időmérő műremekeit. A határozott karakterű, mással össze nem téveszthető formavilág mögött minden modell különleges és innovatív megoldásokat rejt, ami vonatkozik a felhasznált ritka és különleges anyagokra és a komplikált szerkezeti megoldásokra egyaránt. Az új modell 48mm széles tokja DieHard Extreme fantázianevű acél ötvözet és titán felhasználásával készült. A jellegzetes Franc Vila formájú Meteriorite számlap felett és a hátlapon egyaránt mindkét oldalán csillanás mentes réteggel ellátott zafír üvegeken keresztül szinte érinthetőek a szerkezeti elemek és a mutatók. A meghajtást FV15 típusjelű automata regulátor manufaktúra szerkezet biztosítja 42 órás járástartalék mellett.


Chronoswiss – Perpetual Calendar

 Chronoswiss Perpetual Calendar

 

A Chronoswiss műhelyében született új modell az exkluzív Perpetual Calendar kollekciót bővíti egy újabb csodálatos komplikációs mechanikus alkotással. A fehér arany óraház és a fekete számlap a fekete varrott bőr szíjjal harmonikusan egészíti ki a modell családot a korábbi nemes acél és rozé aranyból készült fehér számlapos modellek mellett. Az óra funkcionális működése a Chronoswisstől megszokott legmagasabb technikai színvonalon kivitelezett komplikációs C.127 típusjelű manufaktúra szerkezet által valósul meg. Az öröknaptár rendszer "csak" önmagában 50 komponensből áll össze, melyhez hasonlóan komplex maga a 40mm átmérőjű tok is amit 36 rész épít egységbe. A 30 köves komplikált szerkezet 26.2mm átmérőjű és 5.2mm magas. 

A szépségnek és precizitásnak ára van, ami egészen pontosan 34.600 USD

 

Edox – Classe-Royale Jackpot

 Edox Classe-Royale Jackpot

 

Limitált kiadás: 100 darab

Az Edox legújabb sportosan elegáns modellje erősen limitált szériában készül, melyet tekintélyes de manapság már nem szokatlan méretű két színnel játszó nemes acél tokba álmodtak a tervezők. A 44mm széles és 14mm vastagságú tok fekete PVD / rózsaszín vagy fekete PVD / ezüst kombinációjával készül és magán viseli az Edox sajátságos ismertető jegyeit. A tok mindkét oldalán csillanásmentes réteggel bevont zafír üveget találunk, amivel kiegészülve így a tok 50 méteres mélységig garantál vízállóságot. A meghajtást automata Edox 95 típusszámú kronográf szerkezet biztosítja melynek alapját az ETA 2894-S2 jelű szerkezete adja. A limitációs számozást az óra ház oldalába integrált kis táblán jelölik gravírozással. Az időmérő fekete kaucsuk és bőr szíjakkal készül amit Edox logoval jelzett nemes acél áthajtós zárral csatolhatunk a csuklónkra.


Edox Classe-Royale Jackpot

 

Edox Classe-Royale Jackpot

 

Edox Classe-Royale Jackpot

 

Urwerk – King Cobra UR-CC1

 

Urwerk King Cobra UR-CC1

 

Limitált kiadás: 50 darab

Az Urwerk néhány évvel ezelőtt bemutatott első órája meghökkentő volt és egyenesen "sokkolta" a szakértőket és rajongókat a kivitelezéssel, minőséggel és az idő megjelenítésének ötletével. A zseniális alkotó páros (Felix Baumgartner órás mester, Martin Frei designer) azóta is évről évre elkápráztatja az érdeklődőket ötleteivel és az azokból megszülető kézzelfogható valósággal. Lássuk hát legújabb, első pillantásra talán fel sem fogható ultramodern technikai műremeküket.
Az UR-CC1 két vízszintes kijelzővel rendelkezik, melyeket egy-egy ellentétes henger jelenít meg: az egyik az órákat (ugró mutató), a másik a perceket mutatja. De ne hagyjuk becsapni magunkat a kijelzők látszólagos egyszerűsége által; az UR-CC1 három év kutató- és fejlesztőmunkájának, mintadarabjainak és tesztjeinek gyümölcse. Így tudták elérni, hogy a nagy óra henger és a perc henger forgása és azonnali visszapörgése ne menjen az időmérő pontosságának rovására. A perc hengert egy fogazott rudat működtető, köralakba rendezett, függőleges helyzetű hármas bütyöksor forgatja (ezt a ház oldalán elhelyezett ablak jóvoltából láthatjuk is). Nullától hatvan percig a perc henger 300 fokos elfordulást tesz meg. A hatvanadik perc jeléhez érve a henger egy rendkívül lapos lineáris rugónak köszönhetően azonnal (egy tizedmásodperc alatt) visszatér a kiindulási helyzetébe. A perc henger ellentétes mozgása váltja ki az óra henger egy teljes órányi előrehaladását (ugrását).
 

Urwerk King Cobra UR-CC1

 

A hármas bütyöksor bronz és berílium ötvözetéből készült, mégpedig e fém sajátos "önolajozó" tulajdonsága és igen alacsony súrlódási együtthatója miatt – alakra pedig leginkább három egymásutáni lejtőre emlékeztet. A lejtő ívéből következő mozgás pontosan átadódik a forgó fogazott rúdnak – ami pedig a végén lévő fogakkal a perchengerbe kapaszkodik és biztosítja annak mozgását. A hármas bütyöksor három óra alatt tesz meg egy teljes fordulatot, azaz mindhárom "lejtő" megtételéhez pontosan 60 perc szükséges; a három bütykön pedig egyenként 180 referenciapontot számítottak ki, ezzel biztosítva a perc henger pontos és icochron járását.

 

Urwerk King Cobra UR-CC1

 

Az UR-CC1 számlapját egy az egész világon egyedülálló, a másodperceket számjegyekkel és lineárisan is megjelenítő forgó "lemez" kelti életre. E hihetetlen szerkezet megalkotását a Mimotec fotolitografikus gyártási eljárása tette lehetővé, melynek köszönhetően ezt az alkatrészt ultrakönnyű nikkelből is el tudták késziteni; az eljárás még az elektro-eróziónál is precízebb megmunkálást tesz lehetővé. A szerkezet tömegét minimalizálandó az amúgy is miniatűr méretű számjegyeknek is csak a körvonalát hagyták meg. A 10 másodperces jelnél elhelyezett, az Urwerk logóját is magán viselő aprócska fül hajszálpontosan ellensúlyozza a lemez egyjegyű számait. A precizitás e remekműve mindössze 0,09 grammot nyom.

 

Urwerk King Cobra UR-CC1

 

A fehérarany-titánium, illetve feketearany-titánium kivitelben készülő ház 45 x 44 x 15 mm-es méretű. Az óramű az Urwerk saját UR-CC1-es szerkezete. Az órákat (ugró kijelzéssel) és a perceket (ellentétes mozgással) lineárisan jelzi ki, a másodperc értékek számjegyek formájában és lineárisan is leolvashatóak. Az UR-CC1-ben a cég pneumatikus ütéselnyelő képességekkel rendelkező, Rotor Fly Brake nevű automata felhúzórendszere teljesít szolgálatot, mellyel a rotor és a mechanika kopása, illetve az ütésekből, durva mozgásokból eredő károsodások is minimalizálhatóak. A Rotor Fly Brake működését egy a ház oldalán elhelyezett kis ablakon keresztül kísérhetjük figyelemmel.

 

Vacheron Constantin – Only Watch 2009

 

Vacheron Constantin Only Watch 2009

 

Palládium és Titán felhasználásával készül a 41mm átmérőjű és 13mm magas óratok, mely helyet ad a Vacheron manufaktúra szerkezetének. A 2460H típusjelű 27 köves automata szerkezet óránkénti féllengésszáma 28.800 melyhez 43 órás járástartalék társul. A tokhoz felhasznált Palládium által az időmérő igazi kuriózumnak számít, igaz nem ez az első óra melynél alkalmazzák a gyártók. A szerkezetet Genfi pecsét díszíti mely tanúbizonysága a legmagasabb fokú megmunkálási minőségnek.

 

Frederique Constant – Austin Healey Challenge Canada 2009

 

Frederique Constant Austin Healey Challenge Canada 2009

 

Limitált kiadás: 1888 darab

A Frederique Constant kiadta az új Haeley Chrono-Automatic modellt a 2009-es Healey Challenge Canada verseny alkalmából, mint a hivatalos idmőmérő partnere az említett rangos eseménynek. A kanadai Kingstonban megrendezett találkozón több mint 550 büszke Austin Haeley tulajdonos és kísérője gyűlt össze, hogy részt vegyen az érdekes rendezvényeken és versenyeken, illetve tapasztalatokat cseréljenek egymással a legendás autóról. A rendezvény 5 napja alatt 230 Haeley autó állt rajthoz a különleges futamokon és próbálta teljesíteni az ügyességi és gyorsasági feladatokat.  

 

Frederique Constant Austin Healey Challenge Canada 2009

 

Frederique Constant Austin Healey Challenge Canada 2009

 

Frederique Constant Austin Healey Challenge Canada 2009

 

 

Piaget – Emperador Coussin

 

Piaget Emperador Coussin

 

Az első lépés a Holdon

A Piaget csodálatos interpretációja az emberiség egy mérföldkőnek számító eseményének emlékére. A holdfázis kijelzés fehér arany korongjában a Hold felszínének és Neil Armstrong lábnyomának imitációja látható részletes kidolgozásban. A tekintélyes méretű 46.5mm átmérőjű 18k rozé arany tokban automata 25 köves Piaget 860P manufaktúra szerkezet biztosítja a meghajtást, melynek óránkénti féllengésszáma 21.600, járástartaléka 72 óra. A hátlapon a zafír üvegen keresztül betekintést kapunk a genfi csíkozású, jelzett rotor alatt működő szerkezetbe.

 

 

Raymond Weil – Don Giovanni Jump Hour

 

Raymond Weil Don Giovanni Jump Hour

 

A Raymond Weil legújabb elegáns modelljeit a regulátor stílusú elrendezés jellemzi, ami azonban csak a perc és másodperc kijelzésre igaz, ugyanis az órákat egy úgró mechanika által mozgatott digitális kijelző mutatja. Az RW 1400 típusjelű automata (ETA 2892 alap) szerkezet 21 köves, járástartaléka 42 óra. A 38mm x 50mm méretű tok 13mm vastag és nemes acél vagy 18k rozé arany kivitelben készül. Az üveg zafír kristály, a vízállóság 30 méterig szavatolt.

 

Raymond Weil Don Giovanni Jump Hour

 

 

Navitec – Tango Charlie Automatique

 

Navitec Tango Charlie Automatique

 

René Attias repülési instruktornak két passziója van: a repülés és az órák. A 70-es évek közepén kezdett órákat tervezni kifejezetten pilóták számára és alapította meg a Navitec márkát, mely a hivatásos pilóták körében igen elismert időmérőnek számít. Nagyon sok repülőgépen a Navitec 1 típusjelű fedélzeti kronográf teljesít "szolgálatot" könnyebé téve az idő és mérések leolvasását nagy pontosság mellett. A következő modellek tovább tökélesedtek a repülési kondíciók javításának érdekében és René Attias szabadalmaztatott külső rámájával lettek felszerelve. A 80-as években a Tango Charlie modell család már a polgári közönség számára is elérhetővé vált mindazon sikeres és elismert technikai megoldásokkal, melyek a pilótáknál már bizonyítottak, azonban a divatot is figyelembe véve jóval kevésbé lettek "ipari" jellegűek. A modellek a felhasznált anyag és szín kombinációikban a hétköznapi viseletet helyezték előtérbe, melynek köszönhetően az élénk színek és az arany, nemes acél, gyémánt, kaucsuk kombinációja általánossá válhatott. A jelenlegi legújabb modell, a Tango Charlie Automatique kronográf megjelenése az elődökhöz hasonlóan tekintélyes megjelenésű, most 48mm átmérőjű és 12mm vastag 316L nemes acél házat kapott, melyben egy 37 köves automata svájci szerkezet dolgozik egyedien díszített Navitec felhúzó rotorral. A 2 részből álló robosztus óra tok 200 méteres mélységig biztosít vízállóságot. Az üveg mindkét oldalon zafír kristály csillanás mentes réteggel ellátva. A korona és a nyomógombok mind csavaros védelmet kaptak.

 

Concord – BiRetrograde

 

Concord BiRetrograde

 

A néhány évvel ezelőtt "újjászületett" Concord márka 180 fokos fordulatot tett az alkalmazott stílus és technológia tekintetében és megalkottak egy nagyon határozott egyedi karakterrel rendelkező kollekciót. A megújuláskor lefektetett merőben új alapokra azóta már sok érdekes és olykor megdöbbentő modell épült fel, azonban a márkát markánsan meghatározó tok forma és felépítés nem változott soha. A most bemutatott új modellek sem szakítják meg a szériát és "csak" a belbecs tekintetében kínálnak újdonságot. A 18k rozé arany vagy platina kivitelben készülő tokok 44mm átmérővel és 14.6mm vastagsággal rendelkeznek, üvegezésük zafír kristály csillanásmentes réteggel ellátva, vízállóságuk 50 méter. A meghajtáshoz automata Concord C101 típusjelű szerkezetet építettek a robosztus tokba, mely 29 köves, óránkénti féllengésszáma 28.800, járástartaléka pedig 42 óra. A megújult márka első modelljeinél az ETA Valgranges mechanikus szerkezeteket használták teljes spektrumban. A jelenlegi szerkezet óra, perc, retrográd dátum és nap kijelzés funkciókkal rendelkezik.

 

Concord BiRetrograde

 

Concord BiRetrograde

 

Concord BiRetrograde

 

Concord BiRetrograde

 

 

TX Watches – 600 Series Pilot All Black

 

TX Watches - 600 Series Pilot All Black

 

A Timex prémium kategóriás külön név alatt gondozott márkája a TX az idén bemutatott új modellek után megjelentette az új tok és számlap stílus teljesen feketébe öltöztetett változatát a trendeknek megfelelően. A nemes acél 44mm átmérőjű tok teljes felületén és a külső rámával együtt fekete PVD bevonatot kapott, melyhez a tokon belül a látható elemek (mutatók, indexek, számlap) is igazodnak. Az időmérő flyback kronográf és második időzóna kijelzéssel rendelkezik. A zafír kristály üveggel szerelt tok vízállósága 100 méter. A meghajtást a már korábban bemutatott modellekben is bevált és egyedileg fejlesztett német quartz szerkezet biztosítja, melyben 4 független kis elektromotor működik a különböző funkciókhoz rendelten.

 

Paul Picot – Technograph Discotime

 

Paul Picot Technograph Discotime

 

Limitált kiadás: 300 darab

Különleges elrendezésű és színösszeállítású modellt mutatott be a Paul Picot, melynek ehhez illő érdekes nevet is adtak. A nemes acél 44mm átmérőjű tokban automata ETA 7750 Valjoux szerkezet dolgozik, melyhez azonban egy a klasszikus szerkezet funkcionális elrendezéséhez képest szokatlan számlapot készítettek és ehhez mérten egyedi módosításokat végeztek a szerkezeten is.

Ajánlott kiskereskedelmi ár: 8.900 svájci frank

Paul Picot - Technograph Discotime

 

 

David Yurman – Classic Moonphase

 

David Yurman Classic Moonphase

 

Nemes acél vagy 18k fehér arany kivitelben lehet megvásárolni a Classic Moonphase modellt, melynek tok átmérője 43.5mm. Az üveg zafír kristály csillanásmentes réteggel ellátva, a vízállóság 30 méterig garantált. A meghajtást Dubois Depraz 9000 típusjelű automata szerkezet biztosítja mely szerkezet az ETA 2892-A2 jelű mechanikájára építkezik. A 21 köves szerkezet járástartaléka 40 órára elegendő, felhúzó rotorja DY logoval díszített egyedi kialakítást kapott.

 

 

 

David Yurman – Classic Chronograph

 

David Yurman - Classic Chronograph

 

David Yurman legújabb kronográf modelljét tekintélyes 46mm átmérőjű nemes acél tokkal készítette el. A plírozott tok egy ETA 2824-2 típusú szerkezet alapjaira épített Dubois Depraz 2050 automata 39 köves szerkezetnek ad helyet. A szerkezet 42 órás járástartalékot képes felhalmozni teljes felhúzással. A szerkezet és a felhúzó rotor egyedi díszítésű, a rotor DY monogrammal van ellátva. A tokba csillanásmentes réteggel bevont zafír üveget szerelnek, a vízállóság 30 méterig garantált.

 

Maurice Lacroix – Masterpiece Lune Retrograde Limited Edition

 

Maurice Lacroix Masterpiece Lune Retrograde Limited Edition

 

Limitált kiadás: 250 darab

Gyönyörűen megmunkált nemes acél szatinált tokot kapott az új Masterpiece Lune Retrograde modell a Maurice Lacroixnál, melynek tok átmérője tekintélyes 46mm. A mindkét oldalán csilanásmentes réteggel bevont zafír üveggel szerelt modell vízállósága 100 méter. A meghajtást biztosító kézi felhúzós ML 152 szerkezet a híres Unitas szerkezet alapjaira építkezik, azonban a dominanciát a saját hozzáfejlesztések képviselik, úgy mint a holdfázis kijelzés és a teljes gátszerkezet és billegő modul felépítése. A 37 köves szerkezet óránként 18.000 féllengést végez, járástartaléka teljes húzott állapotban 42 órára elegendő. A számlapon az 1 és 3 órát közrefogó szektorban a járástartalék retrográd kijelzése látható, vele átellenben a 9 és 11 órát közrefogó szektorban pedig a dátum. Lent 6 órás pozíciónál került elhelyezésre a holdfázis kijelzés tárcsája mely integrálva lett a napokat jelző indikációkkal és mutatóval. A fantasztikusan szép számlap egyaránt képviseli a high tech design és kivitelezés minőségi szintjét és a letisztult eleganciát modern értelmezésben.

 

Maurice Lacroix Masterpiece Lune Retrograde Limited Edition

 

Maurice Lacroix Masterpiece Lune Retrograde Limited Edition

 

Richard Mille – Felipe Massa RM 004-V2 és RM 008-V2

 

Richard Mille for Felipe Massa RM 004-V2 / RM 008-V2

RM 004-V2

Felipe Massa F1 pilóta és Richard Mille folytatják szoros együttműködésüket melynek jegyében most 2 új limitált mutatnak be a pilóta nevével fémjelezve. Az RM 004-V2 típusjelű modellből 40 darab, az RM 008-V2 modellből pedig mindössze 10 darab készül. Mindkét típus a Brazil nemzeti színekkel operál egyes komponensein, ezzel is kötődve a versenyző nemzetiségéhez. Még 2004-ben Felipe Massa az egyik Grand Prix futamon magán viselte az RM 006 típusjelű Tourbillion modellt, mely szintén az Ő nevével volt fémjelezve. Az RM 006 modell radikális innovációs megoldásokat vonultatott fel, melyek közül az egyik az elsőként órában alkalmazott teljesen szénszálból készült alaplemez volt. Az óra modell tökéletesen teljesített a futamon, a finom Tourbillion szerkezet az összes extrém behatásnak ellenálva tökéletesen üzemelt a futam után is. Az RM 006 modell szenzációs sikere után az RM 009 (súlya a szíj nélkül mindössze 29 gramm) és az RM 011 LMC, illetve most már a 2 új modell is méltó helyüket foglalták el Richard Mille kínálatában kifejezetten a motorsportoknak dedikáltan. A két legújabb kézi felhúzású modell is a már jól bevált szénszálas alaplemezre építkezik osztott másodperces kronográf mechanikájával, az RM 008-V2 esetében kiegészülve még egy Tourbillion modullal is. Ahogy azt már megszokhattuk Richard Mille manufaktúrájától, ismét két nagyon komplex és innovatív időmérő látott napvilágot melyek kézi megmunkálása a legmagasabb elérhető színvonalat képviseli napjainkban, tisztelve a tradícionális hagyományokat.

 

Caliber RM 004-V2 Felipe Massa
Kézi felhúzású kronográf szerkezet osztott másodperces méréssel, óra, perc és 30 perces gyűjtő indikációkkal, járástartalék, nyomaték és funkció kijelzéssel. A 40 darabos limitáció megoszlása a tok anyagát tekintve: 25 db 18k rozé arany, 10 db 18k fehér arany és 5 db titán modell.

 

Caliber RM 008-V2 Felipe Massa
Kézi felhúzású Tourbillion kronográf szerkezet osztott másodperces méréssel, óra, perc és 30 perces gyűjtő indikációkkal, járástartalék, nyomaték és funkció kijelzéssel. A 10 darabos limitáció megoszlása a tok anyagát tekintve: 5 db 18k rozé arany, 5 db 18k fehér arany.

 

Richard Mille for Felipe Massa RM 004-V2 and RM 008-V2

 RM 008-V2

 

Universal Geneve – Uni-Timer

 

Universal Geneve - Uni-Timer

 

Az Uni-Timer modell a legendás 1930-as kiadású 2 gyűjtős Uni-Compax Chronograph modell előtti tisztelgés jegyében született meg. A nemes acél tok átmérője 41.5mm ami ugyan nagyobb a korabeli modellnél, manapság azonban elfogadott átlag méret egy elegáns időmérőnek. Az óra zafír üveggel szerelt, vízállósága 50 méter. A meghajtást egy ETA alapokra épített UG 71.5 típusjelű automata 55 köves szerkezet biztosítja, melynek járástartaléka 42 óra.

 

 

Milus – Tirion Tri-Retrograde Skeleton

 

Milus - Tirion Tri-Retrograde Skeleton

Gyönyörű szatinált titán tokot kapott a Milus új modellje melynek átmérője tekintélyes 45mm. A szépséges tok a Milus 3838 típusjelű automata szerkezetét rejti, mely 3 db retrográd 20 másodperces modult hajt meg az óra és perc kijelzésen kívül. A felhúzó rotor szkelettált díszítést kapott melyen a Milus logo is megjelenik. A tok vízállósága 30 méter.

 

Nauticfish – Waterwall Pro 500

 

Nauticfish Waterwall Pro 500

 

A Nauticfish akárcsak a Steinhart, egy kicsi magánkézben lévő német manufaktúra, akik ugyan szerkezeteket nem de különleges összeállítású tokokat és megoldásokat egyedileg készítenek nem túl nagy darabszámban. A kis darabszám itt azonban nem kell, hogy elriassza az érdeklődőket, ugyanis rendkívül jó minőségű, értékes szerkezetekkel szerelt órákat kaphatunk elérhető árakon. A Waterwall 500 modell nemes acél tokja 43mm átmérővel és 17mm vastagsággal készül, üvege vastag zafír kristály. Ez a robosztus felépítés elengedhetetlen az 500 méteres vízállóság biztosításához. A meghajtást automata ETA 7750 klasszikus 25 köves kronográf szerkezet biztosítja a maga 42 órás járástartalékával.

 

Nauticfish Waterwall Pro 500

 

 

IWC – Ingenieur Automatic Mission Earth

 

IWC Ingenieur Automatic Mission Earth

 

Limitált kiadás: 1000 db

Az IWC megemlékezvén az Adventure Ecology legutóbbi expedíciójáról, egy limitált modellt adott ki az Ingenieur kollekcióbol Mission Earth néven. A nemes acél szatinált tok 44mm átmérője és 15mm vastagsága nagyon robosztus és sportos kinézetet biztosít az időmérőnek, melynek vízállósága 120 méter. A lágy fém belső tokban elhelyezett szerkezet egészen extrém, 80.000 gauss erősségű mágnesességnek is ellenáll még. A meghajtást automata IWC 80110 típusjelű 28 köves szerkezet biztosítja 44 órás járástartalékkal. A manufaktúra szerkezet Pellaton felhúzó megoldás által kapja a járáshoz szükséges energiát.